До 25 юни е срокът за регистрация според променения Закон за горивата

пари

Законът за изменение и допълнение на Законa за административно регулиране на икономически дейности, свързани с нефт и продукти от нефтен произход, е в сила от 25 януари тази година, съобщиха от пресцентъра на Министерството на икономиката. Припомняме, че документът бе обнародван в Държавен вестник, бр. 9 от 31 януари 2019 година.

Съгласно параграф 25, ал. 1 от закона в срок от ДВА МЕСЕЦА от влизането му в сила, т.е. до 25 март тази година, министърът на икономиката привежда Наредба № РД-04-2/16.07.2019 г. за реда и условията за водене на регистър на лицата, осъществяващи икономически дейности, свързани с нефт и продукти от нефтен произход, в съответствие с новите законови текстове.
С ал. 2 на същия параграф срокът за регистрация на лицата, които не са подали заявление до влизането в сила на закона е ТРИ МЕСЕЦА от влизане в сила на изменението на Наредба № РД-04-2, т.е. не по-късно от 25 юни тази година.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Одобрявате ли въвеждането на нов стандартизиран скрининг за проследяване на развитието на децата от ранна възраст?

Подкаст