179 хил. лв изплатени за 97 имота, отчуждени за автомагистрала „Хемус“, за 2021 г.

ам хемус

Общо 179 хил. лв. са изплатени миналата година за обезщетения на собственици на 97 имота, отчуждени с решение на Министерския съвет за изграждане на участъци от автомагистрала „Хемус“ на територията на област Ловеч. Това съобщават от областната администрация. Обезщетенията са за имоти в землищата на с. Български извор, с. Брестница, с. Дерманци, с. Торос, с. Пещерна, град Угърчин, с. Орляне, с. Каленик, с. Лисец, с. Баховица и с. Славяни.

През 2021 г. в областната администрация са постъпили общо 81 заявления за изплащане на обезщетения, по 34 от тях са изплатени през януари тази година 123 800 лв. за имоти в с. Дренов, с. Владиня, с. Слатина, с. Александрово и с. Чавдарци.

От началото на годината са постъпили нови 71 заявления, уточняват от пресцентъра на областиня управител.

В област Ловеч се изграждат три лота от автомагистрала "Хемус".

Лот 1 – 15.26 км – от п.в. „Боаза“ до п.в. „Дерманци“ на път ІІІ-307, облужващ град Луковит. Стойността на лота е 129 млн. лева.

Лот 2 – 19.2 км – от п.в. „Дерманци“ до п.в. „Каленик“ на път ІІІ-3005, обслужващ град Ловеч, чиято стойност е 165 млн. лева.

Лот 3 – 17.08 км – от п.в. „Каленик“ до п.в. „Плевен“ на път II-35, обслужващ град Плевен. Стойност за изграждането му е 163 млн. лева.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Случаят "Баба Алино" ще ни направи ли по-предпазливи, когато купуваме имот?

Подкаст