У нас пристигна първият танкер с втечнен газ от САЩ

танкер втечнен природен газ

У нас е пристигнал първият танкер втечнен газ от САЩ. Вероятно той ще бъде разтоварен на гръцкия терминал Ревитуса и по газовата връзка край Петрич синьото гориво ще пристигне у нас. Другата възможност е турски терминал. Южната ни съседка разполага с 4 терминала за разтоварване на втечнен газ. Евентуалното пристигане на синьото гориво може да стане по Трансанадолския газопровод до Гърция или през Балкански поток, ако има свободен капацитет.

Засега подробности за доставените количества не се уточняват. Преди месец премиерът Кирил Петков посочи, че първият танкер се очаква на 8 юни, а вторият в края на месеца.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Подкрепяте ли идеята за въвеждане на по-висок данък върху второ и всяко следващо жилище?

Подкаст