След "Продължаваме Промяната" ГЕРБ ще поканят на преговори и останалите политически сили. Това обяви Бойко Борисов, цитиран от "Нова телевизия".
Борисов сподели, че е оптимист за съставянето на правителство, защото само то може да реши отделните кризи в държавата. По думите му, ако това не се случи, тежестта за управлението ще падне върху президентството.
"Виждам, че и президентът Радев е ангажиран да се направи правителство. Иначе цялата тежест ще падне върху него – зимата, кризата", отбеляза Борисов.
Той поясни, че ГЕРБ няма да подкрепят правителство с мандат на "Продължаваме промяната". Но не даде отговор на въпроса дали би подкрепил правителство с третия мандат, ако той бъде връчен на "Български възход".