В Пазарджик започва процедурата по изграждане на приют за бездомни животни. Предвижда се капацитетът му да е до 150 места.
Работна група започна оглед на терените, които са подходящи за изграждането на това съоръжение. Парцелите са в края на града и в близки две села, като от общината уточняват, че приютът ще е извън населените места.
Градската управа ще разчита и на експертизата на „Четири лапи“, както и на доброволци от PAW- Пазарджик.
През последните години в страната има само два функциониращи приюта за бездомни животни – в Троян и в Павликени. Работна група ще посети местата там, за да се запознае с тяхното ноу-хау.
Предвижда се строителството на съоръжението да започне през следващата година, като през месец февруари в общинския бюджет ще бъдат заложени финансовите параметри, числения състав и бюджет на новото общинско предприятие.
Очакванията са приютът да бъде готов до средата на 2023-та година.














