Димитър Манолов, КТ „Подкрепа“: Доходите със сигурност ще растат

димитър манолов

Доходите със сигурност ще растат. Това заяви в интервю за „Денят на живо“ президентът на КТ „Подкрепа“ Димитър Манолов.

„По-важният въпрос е как ще растат и дали ще е достатъчно. Има граница, в която и доходите започват да натискат инфлацията. Трябва да се намери приемлива граница, което според мен не е възможно, защото никой не знае къде е мярката, къде е границата. Всеки дърпа чергата към себе си“, добави той.

Манолов отбеляза, че политическата нестабилност вреди на имиджа на България, тъй като тежестта на служебен министър не е същата като на редовен. Той смята още, че решението за Шенген ще е основно политическо, не икономическо.

Президентът на КТ „Подкрепа“ коментира и пътя на страната ни към Еврозоната, като посочи, че ако критериите, в частност този за инфлацията, се спазваха, то трябваше половината страни в Еврозоната вече да са извън нея. 

„Германия трябва да напусне Еврозоната, ако говорим за инфлацията“, даде за пример той и отчете, че инфлацията в България е по-висока от средната за ЕС.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Увеличението на цените през последните месеци създава ли финансови затруднения за вас?

Подкаст