Откриха втория бус край Перник, мигрантите ги няма

бус

Вторият микробус с нелегални бежанци бе открит изоставен и празен край Перник. Както е известно, днес сутринта два буса, натъпкани с мигранти, бяха засечени край Чирпан. Полицейски патрул се е опитал да спре бусовете. Единият, превозващ 46 мигранти, е катастрофирал на магистрала „Тракия“ край Чирпан. Причината за инцидента е гръмнала гума. Шофьорът изгубил управление и бусът се е ударил няколко пъти в мантинелата. При катастрофата е починал един човек, а други 32-ма бяха ранени.

С двата буса е имало и пилотна кола, в която се е возел организаторът, който беше арестуван до Велинград. След катастрофата с единия бус, другият и пилотната кола са продължили към Перник.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Смятате ли, че първата задача на новото Народно събрание трябва да е изборът на нов ВСС, който да излъчи нов главен прокурор?

Подкаст