Протестиращи пред НДК: Войната не е наш избор

Шествие под надслов "България – Зона на мира!" се проведе пред НДК

Шествие под наслов „България – Зона на мира“ събра десетки протестиращи граждани пред Националния дворец на културата (НДК).

„Без български момчета в кланицата!“, „Отново Източен фронт!!! – ще минат и без нас…“, гласяха протестните плакати. Имаше много български знамена, както и Самарското знаме. Иваше и няколко руски флага.

Иван Радичев каза, че е на протеста, защото иска неутралитет. Според него България има достатъчно ресурси – природни, изкопаеми, за да бъде „самостоятелна, независима и свободна държава на Балканите“, отбеляза протестиращият, цитиран от БГНЕС.

Миглена Йончева заяви, че е на протеста, защото е българка и майка. „Защото все още вярвам, че в България има достатъчно хора, които могат да се обединят и да пожелаят мир, а не война. Искам бъдеще за моите деца, които не желая да избягат, както избягаха хората от моето поколение“, посочи тя.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Смятате ли, че първата задача на новото Народно събрание трябва да е изборът на нов ВСС, който да излъчи нов главен прокурор?

Подкаст