Депутатите обсъждат комисия за правилника си за работа

Парламент депутати заседание зала

Днес ще се гласуват и оставката на Лена Бориславова и предложението 21 април да е неработен, защото е първи ден от Рамазан Байрам

Депутатите ще обсъдят създаване на временна комисия за изработване правилника за работа на 49-ото Народно събрание (НС). Това обяви вчера в края на заседанието новоизбраният председател на парламента Росен Желязков. 

Пленарната зала реши да работи по правилата на 48-то Народно събрание до приемането на нови. Заседанието ще започне от 9:00 часа, съгласно действащия правилник, обяви Желязков.

Очаква се да бъде подложен на гласуване и проектът на решение на ДПС – петък (21 април) да е неработен ден за НС, тъй като е първият ден на Рамазан Байрам. Той беше внесен вчера в деловодството на парламента. Днес ще се гласува и оставката на Лена Бориславова от коалицията „Продължаваме промяната-Демократична България“ като народен представител.

Относно първите закони, които ще обсъди новото Народно събрание, Росен Желязков посочи в кулоарите, че първо ще се гледат тези, по които има разбирателство. Това са за домашното насилие, КПКОНПИ, Наказателно-процесуалния кодекс, законопроектите по Плана за възстановяване и устойчивост. Според него по тях няма да има тежка политическа дискусия и тежки препирни, защото  депутатите знаят, че очакванията на хората са да преодолеят този стигматизиран през последните месеци диалог именно в посока на решаването на  въпроси, които вълнуват обществото, и действия по сформиране на кабинет, който би могъл да реши тежки проблеми.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Смятате ли, че първата задача на новото Народно събрание трябва да е изборът на нов ВСС, който да излъчи нов главен прокурор?

Подкаст