„Няма готовност да се обсъждат имена за състав на кабинет.“ Това заяви пред репортери в парламента съпредседателят на парламентарната група на „Продължаваме промяната – Демократична България“ Николай Денков.
Той бе попитан дали от коалицията ще предложат състав на правителство, както преди ден призова лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов по време на лидерската среща между ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ. Съпредседателят на ПГ поясни, че този въпрос първо трябва да бъде обсъден в коалицията. Също така напомни, че не участва в подобни разговори.
В момента се коментира управленска програма, с която Денков поясни, че се занимава. „Това, което ние ще направим, е да подготвим такава програма и да обсъдим с парламентарните групи. Разбира се, ще започнем с ГЕРБ-СДС като най-голяма парламентарна група, за да видим дали може да получим подкрепа“, каза депутатът. И уточни, че това е програмата, която трябва да изпълнява Министерският съвет. Денков не се притеснява за срока за изготвянето ѝ, а за процеса на обсъждането с другите парламентарни групи.












