Създаването на общоевропейска армия е неизбежно. Военните помощи за Украйна бяха достатъчни за да не изгуби войната и недостатъчни, за да я спечели
Мирът в Украйна може да бъде постигнат само чрез силна Европа. Докато Стария континент е неспособен да респектира своите стратегически противници и докато не докаже, че сам има сили да отбранява своя суверенитет, той винаги ще бъде по-малкият партньор между президентите на САЩ и Китай. Европа трябва да възроди военната си промишленост. Подобряването на стратегическата й сигурност ще бъде една от централните теми на кампанията преди евроизборите. Засилването на отбранителната индустрия касае директно българските интереси.
Това заяви във видео интервю за СТУДИО БАНКЕРЪ депутатът от ПП-ДБ Даниел Лорер, кандидат за евродепутат от листата на коалицията.
Още от интервюто:
Какви ще бъдат последиците от посещението на китайският президент Си Дзинпин в Париж, Белград и Будапеща?
Ще бъде ли осъществена идеята за общоевропейска армия?
Към кое европейско политическо семейство ще се присъедини „Продължаваме промяната“?
Навременни ли са военните помощи за Украйна?
Какви са връзките между военните конфликти в Украйна и в Близкия изток?












