Министерството на правосъдието на САЩ разследва покупката на AI стартъпа от Nvidia

Антитръстови обвинения във Франция заплашват NVIDIA

Министерството на правосъдието на САЩ е започнало разследване на сделка между американската високотехнологична корпорация Nvidia и израелския AI стартъп Run:ai. За началото на разследването съобщиха медиите, позовавайки се на няколко неназовани информирани източника.

Разследването се провежда във връзка с възможни нарушения на антитръстовото законодателство на САЩ. Съобщава се, че технологиите на Run:ai, които позволяват управление и оптимизиране на AI инфраструктура, могат да дадат на Nvidia прекомерно предимство на пазара и да ограничат конкуренцията.

През април Nvidia се съгласи да купи израелския стартъп за неразкрита сума.

По неофициални данни сделката възлиза на 700 милиона долара. И двете компании, и Министерството на правосъдието на САЩ не коментират съобщенията в медиите за началото на разследването.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Как се промени качеството ви на живот от началото на 2026 година?

Подкаст