Асен Василев изрази задоволство, че Борисов се е отказал от МВР-шефа

Асен Василев с въпроси към Румен Радев за еврото и ДАНС

Минути преди председателския съвет в парламента, съпредседателят на „Продължаваме промяната – Демократична България“ Асен Василев изрази задоволството си от това, че лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов се е присъединил към призива за оставката на Калин Стоянов.

По думите на бившия финансов министър поведението на вътрешния министър е недопустимо. Той разкритикува и протеста на полицаите от вчера.

Всички постове, които са по домовата книга трябва да започнат с честни конкурси. Има няколко позиции, които стоят с изтекли мандати“, подчерта той.

Василев е на мнение, че Димитър Главчев се е дисквалифицирал като шеф на Сметната палата, като е станал и външен министър.

Съпредседателят на ПП-ДБ напомни, че сред избора на нови длъжности са омбудсман и заместник-омбудсман. По думите му при избора на хора в т.нар. домова книга трябва да им бъде задаван въпросът дали са готови да станат служебен министър-председател, ако президентът им предложи. Василев счита, че парламентът трябва да прекъсне ваканцията и да се върне на работа.

Попитан дали е изход от ситуацията служебно правителството с Димитър Главчев, но без Калин Стоянов, за да тръгнем към нови избори, депутатът отговори, че това трябва да го каже президентската институция.

Припомняме, че в 12:00 ч. днес ПП-ДБ ще проведе консултации с председателя на парламента Рая Назарян и всички партии, без ДПС на Пеевски, за да обсъдят попълването “домовата книга” на президента Румен Радев.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Смятате ли, че 52-рото Народно събрание ще има волята да гласува промените в Закона за НСО и да свали охраната за депутати?

Подкаст