„Сергей Станишев е безспорно един от дипломатите на България с много опит. Но това е решение на бюрото.“ Това заяви от кулоарите на парламента председателят на парламентарната група на БСП Борислав Гуцанов в отговор на въпрос, кого ще предложи партията за еврокомисар.
„Показателно за този кабинет ще бъде как ще излъчи следващия български еврокомисар„, заяви още Гуцанов.
Той изрази надежда, че изборите ще бъдат честни и почтени. Според БСП това зависи най-вече от вътрешния министър.
България има срок до 30 август да представи на избраната за втори мандат начело на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен две предложения за еврокомисар – мъж и жена.
Сред нещата, от които ще зависи оценката на новото служебно правителство, за БСП са действията във връзка с безводието.
Малко след изказването на Борислав Гуцанов, от „Има такъв народ“ издигнаха свой кандидат – Велислава Петрова, а от ГЕРБ обявиха името Екатерина Захариева.









