Президентът Румен Радев ще направи демонстративен полет на изтребител F-16

Румен Радев открои като важни теми в политическия дебат суверенитета и оцеляването ни като нация, демонстративен полет с изтребител F-16

На 13 септември, петък, в авиобаза „Граф Игнатиево“ държавният глава Румен Радев ще направи демонстрационен полет на изтребител F-16 по покана на Военновъздушните сили на САЩ.

В авиобаза „Граф Игнатиево“ държавният глава ще удостои с Почетен знак на президента бригаден генерал Тад Кларк, командир на 31-во изтребително авиокрило от Военновъздушните сили на САЩ в авиобазата в Авиано, Италия.

Отличието е за значимия му принос към стратегическото сътрудничество в областта на отбраната между България и САЩ.

На 14 септември, събота, от 10.00 часа президентът Румен Радев ще посети открития летателен ден в авиобаза „Граф Игнатиево“ по случай 20 години от приемането на България в НАТО и 35 години от приемането на самолет МиГ-29 на въоръжение в българските Военновъздушни сили, съобщават от прессекретариата на държавния глава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Ще помогнат ли необозначените полицейски автомобили, които МВР планира да купи, за по-добрия контрол на агресивните шофьори?

Подкаст