Еврокомисарят Тиери Бретон подава оставка

Тиери Бретон брьотон

Еврокомисарят за вътрешния пазар Тиери Бретон съобщи, че подава оставка от Европейската комисия. В писмо, публикувано в социалната мрежа Екс, той уточнява, че решението му влиза в сила незабавно.

Бретон се очакваше да продължи работата си в Европейската комисия за още един мандат. В писмото си до председателя на ЕК Урсула фон дер Лайен той отбелязва, че преди дни тя е поискала Франция да смени името на номинирания за нов мандат комисар „по лични причини“, които не е обсъдила с Бретон. По неговите думи, се очаква Париж скоро да предложи нов кандидат, а самият той не вижда възможност да продължи работата си в Комисията.

Писмото на Бретон идва ден преди плануваното представяне на новата Европейска комисия в Европарламента. Представянето все още е под въпрос заради проблеми с кандидат-комисаря на Словения.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Как се промени качеството ви на живот от началото на 2026 година?

Подкаст