Ваксините срещу грип са налични в аптечната мрежа. Това съобщиха в профила си във Фейсбук от “Плюс мен” – информационната платформа на Министерството на здравеопазването за ползата от ваксините.
Те се препоръчват за хора с хронични заболявания. Желателно е срещу грип да се имунизират и живеещите в организирани колективи – домове за медико-социални грижи, военни поделения, общежития и др., както и хората, за които има повишен риск от заразяване с оглед професията им (транспортни работници, служители в армията и полицията, медицински персонал и др.).
Грипните ваксини по Националната програма за подобряване на ваксинопрофилактиката срещу сезонен грип и пневмококови инфекции за лица на и над 65 г. се поставят безплатно от октомври при общопрактикуващия лекар на желаещите.