Висока е избирателната активност на българите в Брюксел

Висока е избирателната активност на българите в Брюксел

Изключително висока е избирателната активност до средата на деня в една от 16-те изборни секции В Брюксел. 334 българи (към 15 часа българско време) вече са упражнили правото си на вот в Секция 2 към Постоянното представителство на България в Европейския съюз до момента, предаде БНР. За сравнение, само преди три месеца общия брой гласувалите в секцията за целия ден беше 332 души.

„Предния път интересът беше засилен към обяд, когато се образува километрична опашка и вероятно хората са си взели поука и просто са разпределили времето си по-гъвкаво. След като до обяд са 300, предполагам, че още толкова ще дойдат следобед“, заяви заместник-председателят на секцията Анета Тодорова.

В изборната секция вот може да се упражни както на хартиена бюлетина, така и чрез машина. Проблеми при самото организиране на деня не е имало, каза още Тодорова.

Разнопосочни са нагласите на сънародниците ни в Брюксел, посочва Анета. „На хората не им се гласува толкова много пъти в годината и всеки път казват, че се надяват това да е за последно и най-накрая да бъде избрано правителство“. Тя самата не вярва това да се случи и този път.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Как се промени качеството ви на живот от началото на 2026 година?

Подкаст