Таксиметровите шофьори от цялата страна излязоха на протест

Таксиметровите шофьори от цялата страна излязоха на протест

Таксиметровите шофьори излязоха на протест. Ключови булеварди в редица градове бяха блокирани и движението бе затруднено.

Недоволството е заради поскъпването на задължителната застраховка „Гражданска отговорност“ само за тях. По данни на бранша застраховката ще бъде увеличена от 3 до 15 пъти. Ако до момента са плащали 300 лв. гражданска отговорност, сега някои от компаниите вече искат между 1500 и 4000 лева.

Протест таксиметрови шофьори таксита

Таксиметровите асоциации вече са изпратили отворено писмо до президента, премиера и лидерите на парламентарно представените партии, сезирали са и регулаторните комисии.

От бранша заявиха, че настояват за мораториум върху цената на задължителната застраховка „Гражданска отговорност“ и въвеждането, чрез промени в Кодекса на застраховането, на системата „бонус-малус“, която оценява персоналния риск за всеки един водач.

Таксиметровите шофьори искат да се срещнат с политическите сили в 51-ото Народно събрание. Вече са разговаряли с представители на ГЕРБ-СДС и „Продължаваме промяната-Демократична България“, които са заявили подкрепата си към бранша.

Организаторите посочиха, че едновременно с шествието в София ще тръгнат и шествия с таксиметрови автомобили в Бургас, Варна, Велико Търново, Враца, Русе, Плевен, Ямбол, Пазарджик, Сливен, Шумен, Слънчев бряг, Несебър, Тутракан. По-късно щели да се включат Пловдив и Перник.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Одобрявате ли въвеждането на нов стандартизиран скрининг за проследяване на развитието на децата от ранна възраст?

Подкаст