Без одържавяване на „Лукойл“ няма как да се попълни „дупката“ в бюджета, смята Радостин Василев

Без одържавяване на "Лукойл“ няма как да се попълни "дупката“ в бюджета, смята Радостин Василев

„Ако няма одържавяване на „Лукойл“, ЕРП-тата, не променим таксата за златните находища, няма как да попълним „дупката“ в бюджета“. Това заяви пред репортери в парламента председателят на МЕЧ Радостин Василев след изслушването в пленарната зала на финансовия министър Теменужка Петкова. Изслушването беше по искане на ПГ “Възраждане“ и е свързано със състоянието на бюджета.

Василев съобщи, че днес от парламентарната му група внасят предложението за златните находища, а другата седмица и за ЕРП-тата. Но отбеляза, че проектите на МЕЧ не се подкрепят. „Всеки говори за голямата „дупка“ в държавата, но никой не иска 10 млрд. лева“, изтъкна той. И увери, че те биха подкрепели законопроект за ограничаване цените на хранителните продукти, какъвто възнамеряват да предложат от левицата, както и да участват в дискусии по темата.

„Изслушването на Теменужка Петкова беше по искане на „Възраждане“, ГЕРБ ги използват обикновено, когато трябва да питат „Продължаваме промяната-Демократична България“ за нещо, което не е лицеприятно“, коментира Василев. Според него Петкова е „видимо некомпетентна“, нямала данни, информация, не желаела да отговаря на други въпроси, като например за бонусите в Националната агенция за приходите и в Агенция „Митници“ и защо двамата им директори „на колене пеят чалга песни“, а в същото време говорим за „дупка“ в бюджета, защо „Теменужка Петкова няма да ги освободи, както и защо пък беше освободена Людмила Петкова“, избори въпросите си лидерът на МЕЧ.

„В същото време министър Теменужка Петкова не обяснява как от 400 млн. лева дефицит за януари изведнъж има излишък. Каква е тази държава, в която Министерството на отбраната не казва на Министерството на финансите, че идва половин милиард дарение“, попита още депутатът.

МЕЧ няма да предлагат свои представители в регулаторите от квотата на парламента. „Най-отвратително е сега да бъдат избрани регулаторите и след година, когато това правителство падне, да се чудим как да ги сменим“, каза Василев.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

След "пренареждането" на мандатите и влизането на "Величие" в 51-ото Народно събрание, смятате ли, че има риск за кабинета?

Подкаст