Столичната община не е информирана официално за решението на МРРБ и ДНСК, че спира ремонта на ул. „Опълченска“
Драгомир Младенов: Голямата и неприятна новина за софиянци – месеци забавяне на ремонта на „Опълченска“
Столичната община не е информирана официално за решението на Министерството на регионалното развитие и благоустройството и на ДНСК, че спира ремонта на ул. „Опълченска“.
В информацията до медиите бе посочено, че са използвани некачествени материали.
Да бъде преразгледан проектът настояват общинските съветници от ГЕРБ – СДС, които посочиха трима виновници за стопирането на ремонта. Драгомир Младенов ги назова:
„На първо място – Васил Терзиев, който с непрестанните смени на заместник-кметове, които отговарят за строителството, е ясно докъде докара този проект и не само – до блокаж.
На второ място това е Цветомир Петров. Ако той не беше спрял нашия проект за препроектиране на реконструкцията на улица „Опълченска“, спиране нямаше да има.
Голямата и неприятна новина за софиянци е, че със сигурност ще има месеци забавяне, защото ако Столична община обжалва заповедта, която предстои да се издаде, има две инстанции и най-вероятно с месеци ще се забави този проект.
И третият виновник е Борис Бонев, който в момента се опитва да стои в разкрачената позиция на управляваща опозиция, но неговите хора, общински съветници – Стефан Спасов и Зографски, бяха тук в началото, когато хората протестираха още преди да бъде разкопано“, коментира Младенов.
Доволни от решението са жителите, които неведнъж протестираха срещу ремонта на улицата „Опълченска“ и призоваваха за промяна на проекта.