Вписано е увеличението на капитала на „Уайзър Технолоджи“ до 16 426 052 лв.

Мнозинството говори за регистриран достъп до данните в Търговския регистър от 2010 г. досега

В Търговския регистър при Агенция по вписванията са отразено увеличението на капитала на „Уазйър Технолоджи“ АД, съобщиха то дружеството. В резултат от процедурата основният капитал на ИТ компанията е нараснал до 16 426 052 лева, разпределени в 16 426 052 броя обикновени безналични акции с право на глас и с номинална стойност от 1 (един) лев всяка.

Решението е вписано на 17 февруари заедно с гласувани от извънредното общо събрание на „Уайзър Технолоджи“ промени в устава на компанията.

Дружеството извърши успешно увеличение на капитала, в което участваха служителите на „Уазйър Технолоджи“.

То беше извършено с решение, одобрено от извънредното общо събрание на акционерите на 12 декември миналата година. Процедурата по увеличение на капитала беше организира от съвета на директорите на дружеството.

Право да вземат участие в тази процедура имаха само работници и служители на дружеството и неговите дъщерни фирми, наети към 12 декември 2024 година, с изключение на членовете на борда на директорите. В резултат са записани и платени 91 690 акции.

В момента с акциите на “Уайзър технолоджи” се сключват сделки на „Българска фондова борса“ на 4.96 лева за един брой. Това оценява компанията на 81 018 436 лева пазарна капитализация.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

След "пренареждането" на мандатите и влизането на "Величие" в 51-ото Народно събрание, смятате ли, че има риск за кабинета?

Подкаст