Най-малко 50 души са загинали при пожар в македонска дискотека

Три жени загинаха при пожар в столичния квартал „Свобода“,Голям пожар край Черноморец изпепели три бунгала и каравана, Голям пожар в Сърбия предизвика силно задимяване в Софийско и Пернишко

Огромен пожар избухна в нощта срещу неделя в дискотека в северномакедонския град Кочани. По неофициална информация има най-малко 50 загинали, потвърдиха от МВР за МИА. Ранените са поне 90 – в момента 30 са в болницата в Кочани, а около 60 души са в болницата в Щип.

Инцидентът е станал по време на концерт на известна група около 03.00 чaса. На събитието е имало 1500 души, основно млади хора. По непотвърдена информация, пожарът е възникнал от използване на пиротехника.

Министърът на вътрешните работи Панче Тошковски вече е на мястото на инцидента и се очаква първата информация за трагедията. Премиерът Християн Мицкоски също пътува натам.

Министерството на вътрешните работи разследва причините за трагедията, има разпити на свидетели и отговорни лица. Компетентните служби работят по установяване на причините за бедствието.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Одобрявате ли въвеждането на нов стандартизиран скрининг за проследяване на развитието на децата от ранна възраст?

Подкаст