Слав Монов е новият изпълнителен директор на ИА „Автомобилна администрация“

Слав Монов изпълнителен директор ИА Автомобилна администрация

Слав Монов е назначен за изпълнителен директор на Изпълнителна агенция „Автомобилна администрация“ на мястото на Дамян Войновски. Това събощиха от Министерството на траспорта и съобщенията.

Монов има над 22-годишен опит в сферата на автомобилния транспорт. От 2012 г. до 2024 г. той е изпълнителен директор на „Столичен автотранспорт“ ЕАД и член на съвета на директорите на дружеството. Преди това заема различни позиции в частни компании в областта на транспорта и логистиката.

Слав Монов е доктор по „Икономика и управление“ и магистър по „Икономика на транспорта” на Университета за национално и световно стопанство в София. Той владее английски и руски езици.

Сред основните задачи на новия изпълнителен директор са повишаване ефективността на пътния контрол и намаляване на административните тежести и нерегламентираните практики. Ускоряване на дигитализацията и засилване на контрола на техническите прегледи също са приоритети, по които ще се работи.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Очаквате ли цените на имотите да се повишат още след влизането ни в еврозоната?

Подкаст