И да има стачка на наземния транспорт, 15 май ще е учебен ден в София

И да има стачка на наземния транспорт: 15 май ще е учебен ден в София

Четвъртък – 15 май ще е учебен ден, независимо дали стачката на наземния градски транспорт ще продължи, каза пред БТВ кметът на София Васил Терзиев.

Заради ефективния протест днес на шофьорите на автобуси, тролеи и трамваи в столицата Терзиев обяви в последния момент във вторник, че сряда – 14 май, ще е неучебен ден в града. Детските градини и яслите останаха отворени.

Първоначално беше обявено, че наземен градски транспорт в София няма да има от рано сутринта до 12 ч., но след това протестиращите обявиха гражданско неподчинение и все още не е ясно докога ще продължи стачката. Възможно е да няма наземен транспорт и в четвъртък.

От „Метрополитен“ обявиха, че метрото ще продължи да се движи.

„Метрополитен“ ЕАД Ви уведомява, че ще работи постоянно на 14.05.2025г., а в следващите дни ще се движи по график!“, съобщиха от дружеството на страницата си във Фейсбук.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Смятате ли, че отхвърленото от КС искане за провеждане на референдум за еврото ще намали доверието в българските институции?

Подкаст