Помощ в размер на 2000 лева за пострадалите от пожарите

пожарите

От Социалното министерство обявиха, че пострадалите хора от пожарите в последните дни, ще получат около 2000 лева помощ. Това съобщи министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов в Пловдив, където откри Националната работна среща на Агенцията по заетостта. 

„Хората, които са пострадали от пожарите, могат да подават заявления за получаване на еднократна помощ към регионалните дирекции на Агенцията за социално подпомагане. Средствата ще бъдат осигурени от Министерството на труда и социалната политика”, допълни Гуцанов, като не пропусна да представи и приоритетите за развитието на трудовия пазар и икономиката.

Той препотвърди, че минималната работна заплата най-вероятно ще достигне около 1200 лева през следващата година, ако се запази настоящото правило за изчисляването ѝ, регламентирано в Кодекса на труда. Той обяви и плановете за помощите за млади семейства и майчинските обезщетения през следващата година.

“Демографската криза е ключов проблем за решаване, защото от него зависи бъдещото на нацията и на икономиката”, уточни министърът, като акцентира върху това, че 24% от населението е над 65 години. За едно от решенията той предложи насочване към българската диаспора и тяхното завръщане в родината.

„По отношение на привличането на чуждестранни кадри той рапортува,  че се очаква около 50 000 работници от трети страни да дойдат в България през тази година, а в България има около 200 000 души, които нито работят, нито учат„, коментира Гуцанов.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Притеснява ли ви рекордният за последните 10 години у нас бюджетен дефицит?

Подкаст