„Иновации“ в пренасянето на марихуана – 70 кила натъпкани в газови бутилки

Нови "иновации" в пренасянето на марихуана - 70 кила натъпкани в газови бутилки

Пренасящите марихуана през границата стават все по-изобретателни. Най-пресен пример за това са натъпканите 70 килограма суха тревиста маса в 8 газови бутилки на два автомобила, открити на ГКПП “Малко Търново”, съобщават от Агенция “Митници”. Стойността на наркотичното вещество е общо 1 121 024 лева (573 170 евро) по цени на съдебната система.

При извършената гранична проверка са били селектирани три автомобила, като в два от тях е установено, че са били монтирани газови бутилки, но не пълни с газ. Полевите наркотестове показали, че бутилките са пълни с пакети марихуана.

От пресцентъра на държавното обвинение уточняват, че са внесли искане в съда за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража“ по отношение на четирима души, заподозрени в контрабанда – Г. Д., П. Г., Д. Г. и И. Н.

Действията по разследването продължават.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Смятате ли, че 52-рото Народно събрание ще има волята да гласува промените в Закона за НСО и да свали охраната за депутати?

Подкаст