София и Александър са най-предпочитаните имена за новородени през 2025 г.

София и Александър са най-предпочитаните имена за новородени през 2025 г.

София е най-популярното име за момиче у нас през 2025 г., като за пръв път от девет години Виктория отстъпва първото място. При момчетата най-популярното име е Александър. Това съобщи Националният статистически институт в традиционната си статистика за най-популярните имена на новородените.

На второ място по популярност при момичетата е Мария, а на трето е Виктория. Следват Рая, Никол, Дария, Габриела, Елена, Александра, Михаела.

На второ място по полулярност при момчетата е Георги, а на трето – Калоян. Следват Мартин, Теодор, Даниел, Никола, Димитър, Борис, Самуил.

За цялото население най-разпространените имена са Мария и Георги. При жените в топ 3 са Елена и Иванка, а при мъжете – Иван и Димитър.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Смятате ли, че първата задача на новото Народно събрание трябва да е изборът на нов ВСС, който да излъчи нов главен прокурор?

Подкаст