Ще се борим срещу системата, която допуска корупция и разграждане на демокрацията, заяви Крум Зарков

Ще се борим срещу системата, която допуска корупция и разграждане на демокрацията, заяви Крум Зарков

Председателят на БСП Крум Зарков заяви, че партията ще се противопостави на „системата, която позволява доминацията на личности, носители на корупция и разграждане на демокрацията“. Това стана по време на среща с младежи от Градския съвет на Младежкото обединение в БСП-София, съобщиха от партийния пресцентър.

По думите на Зарков БСП е единствената партия в страната с реално работещи вътрешни демократични механизми. Той подчерта, че това е от значение не само за бъдещето на социалистическата партия, но и за състоянието на демокрацията в България. Според него силното участие на БСП в политическия живот е ключово за възстановяване на справедливия демократичен процес.

Председателят на Младежкото обединение в БСП Габриел Вълков също коментира ролята на младите социалисти като коректив в партията. Той каза, че младежите ще подкрепят ръководството, когато действията му са в интерес на БСП, но няма да се колебаят да посочват грешки и да предлагат алтернативни решения.

Крум Зарков беше избран за председател на БСП в събота миналата седмица.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Смятате ли, че първата задача на новото Народно събрание трябва да е изборът на нов ВСС, който да излъчи нов главен прокурор?

Подкаст