На Моста на влюбените показват „Градежът на столичани“

На 2 април на Моста на влюбените се открива ретроспективната експозиция „Градежът на столичани“, на която ще бъдат представени архивни кадри от изграждането на НДК – Националния дворец на културата.

Също днес, в кино „Люмиер“ ще бъде показан и документалният филм „Етюд за красотата отвътре“на Албена Александрова, посветен на историята на сградата, чийто проектант е архитект Александър Баров. След филма е предвидена дискусия.

Изложбата „Градежът на столичани“ и филмът „Етюд за красотата отвътре“ са сред събитията за 45-годишнината на НДК. Припомняме, че на 31 март се състоя откриването на изложбата „Боянската църква в зората на Ренесанса“ в Централното фоайе на първи етаж на НДК.

По-късно част от празничната програма бе галаконцертът „Симфония на времето“ с участието на Софийската филхармония под диригентската палка на служебния министър на културата – маестро Найден Тодоров и с участието на Лили Иванова.

На 1 април, в рамките на честванията на годишнината на НДК, беше открита изложбата „Пластове цвят“ в Галерия „33″ с творби на водещи български художници.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Ако от съседите ви се чува обезпокояващ шум, ще се обадите ли на 112?

Подкаст