"Лудогорец" играе силно в началото и края на евромачовете си, продължава да пуска "евтини" голове и все още се страхува да бие големите отбори. Това са изводите от мач №5 на "орлите" в груповата фаза на Шампионската лига. Играчите на "Ливърпул" дойдоха в София с навирени носове, но се измъкнаха "по терлици" и трябва да благодарят на недостатъчно уверения в силите си български съперник, че пропусна да ги унижи. Шампионът на България тотално надигра петкратния еврошампион – статистиката отчете 19:8 удари към вратата, 11:2 корнера, 55:45% притежание на топката все в полза на "Лудогорец". Англичаните бяха безсилни да спират бързите атаки на "зелените" и извършиха цели 21 нарушения, за които – парадоксално, но не получиха нито един жълт картон от смятания за най-добър испански рефер Алберто Ундиано Майенко. Така с малко грубост, голям късмет и нелеп подарък от страна на тандема Моци – Стоянов, "Ливърпул" незаслужено отнесе точката за Англия. Този резултат сведе до минимум шансовете на "Лудогорец" да продължи напролет в елиминациите на Лига Европа.
Жалко, тъй като след безспорния хегемон в групата "Реал" "лудата банда" играе най-атрактивния и динамичен футбол в сравнение с конкурентите си "Базел" и "Ливърпул". Футболът обаче е игра на грешки и голове, а българите допуснаха твърде много досадни пропуски, които им струваха скъпо. На "Анфилд" нескопосаното отиграване на Александров и Борян донесе победата на "Ливърпул" срещу "Белия балет", същият Александров за миг "забрави" за Бензема и французинът отбеляза за 2:1, а върхът беше "заспиването" на Моци и Стоянов, които изгледаха безучастно как Ламбърт краде топката под носа им и изравнява от никакво положение. Четири пропилени точки, с които "Лудогорец" на 99% щеше да се класира за елиминациите в Шампионската лига. Тези лековати голове трябва да са светнали 'червената лампичка" за клубното ръководство какви попълнения са нужни през следващите трансферни прозорци. С двама-трима класни нови играчи в отбрана и на вратата отборът ще придобие завършен облик. Друг е въпросът, че не достигна малко опит и самочувствие не само да надиграваш грандовете, но и да ги побеждаваш. Като цяло обаче "Лудогорец" направи подвиг в "групата на смъртта" и надмина очакванията дори на най-запалените си фенове. И затова заслужава само адмирации и респект. А големите му победи може би тепърва предстоят.












