Спецченгета удариха циганска махала заради взломни кражби

линия на полицията

Специализирана полицейска акция в Камено завърши с арестуването на петима мъже с криминални регистрации. Те са на възраст от 17 до 61 години. Основната цел на операцията е установяване на незаконно пребиваващи лица без гражданска регистрация, както и на извършители на взломни кражби от части имоти. В нея са участвали служители от „Специализираните полицейски сили" при ОДМВР – Бургас и Районно управление – Камено.

Проверени са над 50 частни домове и близо 100 души. Не са констатирани нарушения на Закона за гражданската регистрация, уточниха от полицията.

Разкрита и документирана е взломна кражба от частен дом в Камено на бензинов моторен трион за рязане на дърва. Извършителят е 43-годишен обитател на ромската махала.

Разкрита е кражбата на сумата от 1 170 лв. от къщата на 84-годишен старец. За нея стоят 34 годишната С.В. и 10-годишната й дъщеря, и двете от Камено. Откраднатите пари са намерени и върнати на собственика срещу разписка.

При операцията е установена извършителката на кражбата на чифт златни обеци, извършена в края на юли хотелска стая в Свети Влас.

При проверките на две къщи са намерени цигари без бандерол.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Къде планирате да прекарате лятната си почивка това лято - на българското черноморие или в чужбина?

Подкаст