Парламентарната група на Патриотичния фронт предлага промени в правилника за работа в Народното събрание, според които депутатите да слушат химна на България прави всяка сутрин точно в 9:00 ч.
Идеята е подкрепена и от управляващите. Според Димитър Байрактаров от патриотите националният химн е повод за гордост. Предложението се приема доста противоречиво в парламентарните страни.
„Нивото на добрия тон се губи в Народното събрание по повод политически теми. Надявам се слушането на химна да влияе добре”, каза Георги Андонов, цитиран от Би Ти Ви.
Румен Генчев пък смята, че няма никкаво значение дали ще звучи химна или не, защото се взимат „слугинажни решения”.
Оказа се обаче, че не всички депутати знаят кои са първите думи, с които започва националния ни химн. Колебаят се основно между два варианта – първия куплет и припева.












