Протестиращите в нощта на 12 ноември са били организирани и платени, разкри пред журналисти депутатът от БСП и зам.-председател на парламента Мая Манолова в кулоарите на парламента. Тя видяла и разлика в протестиращите в злополучния ден, в който напрежението ескалира и се стигна до сблъсъци на хората с полицията. Според нея има видима разлика между студентите, които протестираха през деня пред сградата на парламента и събралото се множество вечерта.
Червената депутатка обясни, че се е притеснила от това какво е щяло да се случи, ако полицията не си е свършила работата. bdquo;Мислите ли, че има европейска държава, в която някой си позволява да посяга на полицаи, да се държи агресивно и да премахва ограждения и това да остава без последствия?, попита Манолова. Затова, според нея, всички вандали трябва да понесат своята отговорност.
Манолова коментира, че тя и нейните колеги са принудени да се превърнат в разследващи журналисти и прокурори, които да установяват нередностите по време на протестите.
Въпреки блокадата на столицата през утрешния ден, когато в рамките на няколко часа ще има антиправителствен протест, митинг на БСП и ДПС и ще се играе вечното футболно дерби между отборите на Левски и ЦСКА, червеният депутат не видя повод за тревоги. Вместо това тя изтъкна, че левицата се е идентифицирала ясно и не се крие в централата си и не организира агитки, които да превземат сградата на парламента.











