Аржентина фалира за втори път

Migration Image

Аржентина фалира за втори път за последните 12 години след като икономическият министър на страната не успя да постигне сделка с хедж фондовете, които настояваха да получат близо 1.5 млрд. долара от Буенос Айрес до полунощ на 30 юли.

Рейтинговата агенция "Стандард енд Пуърс" понижи оценката за страната с една степен до селективен дефолт малко преди аржентинският министър на икономиката Аксел Кисильоф да обяви пред пресата от Ню Йорк, че двете страни не са постигнали съгласие в хода на преговорите.

Фалитът ще повиши разходите по заемите на компаниите, ще окаже допълнителен натиск върху песото и ще покачи един от най-високите в света проценти на инфлация.

Буенос Айрес обаче отказа да обяви несъстоятелност.
"Това не означава, че ще обявим дефолт (банкрут). Вече осъществихме плащания по дълга и продължаваме да обслужваме дълговите си ангажименти", заяви аржентинският министър на икономиката в Ню Йорк, където се провеждат преговорите с кредиторите.

Фокусът сега е върху ефектите, които фалита на страната ще има върху финансовите пазари.
 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Притеснява ли ви, че цените вече ще бъдат обозначени само в евро?

Подкаст