Кандидатът за президент на Чехия Бабиш е получил писмо със заплахи

Бабиш

Бившият премиер, милиардерът и кандидат за президент на Чешката република Андрей Бабиш обяви, че е получил писмо със заплахи и боен патрон вътре. Това съобщи на пресконференция самият той.

На сутринта на 21 януари охраната му е връчила плик, който е бил адресиран до съпругата му Моника. В него, по думите му, имало боен патрон и анонимно съобщение със заплахи.

Андрей Бабиш отбелязва, че тази ситуация е сплашване на кандидат-президента и членовете на семейството му, а това не трябва да се случва в едно свободно общество.

Веднага след като получил плика, Бабиш подал сигнал в полицията, която, както той подчерта, вече е започнала разследване на инцидента.

На 14 януари стана известно, че Андрей Бабиш и бившият ръководител на военния комитет на НАТО Петър Павел са стигнали до втория тур на президентските избори в Чешката република.

След преброяването на гласовете от избирателните райони, Петър Павел изпреварва Андрей Бабиш. Павел е получи 35.39 процента от гласовете, а Бабиш – 35.04 процента. Избирателната активност на изборите е била около 68 на сто, като това е най-високата цифра в историята на първия тур на президентските избори в Чешката република.

Тъй като нито един от осемте кандидати не успя да събере повече от 50 процента от гласовете на първия тур, ще има втори тур на президентските избори, който ще се състои на 27 и 28 януари.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Смятате ли, че първата задача на новото Народно събрание трябва да е изборът на нов ВСС, който да излъчи нов главен прокурор?

Подкаст