Демерджиев пристига на работна среща в Скопие

МВР Иван Демерджиев

Вътрешният министър ще обсъжда организацията на честването на годишнината на Гоце Делчев

Вицепремиерът по обществен ред и сигурност и министър на вътрешните работи Иван Демерджиев ще има днес работна среща в Скопие, съобщиха от МВР.  

Срещата ще започне в 12 часа местно време в Министерството на вътрешните работи на Република Северна Македония. В нея ще участва и заместник-главният секретар на МВР главен комисар Станимир Станев. След приключването ѝ се очакват изявления за медиите. 

По време на разговорите ще бъдат обсъдени организацията на предстоящото отбелязване на 151-ата годишнина от рождението на Гоце Делчев, както и съвместни действия за гарантиране на спокойна и сигурна среда за честванията на 4 февруари.   

Предстоящите чествания бяха обсъдени в петък и от служебния премиер Гълъб Донев и премиера на Република Северна Македония Димитър Ковачевски в телефонен разговор. Премиерът Донев отново припомни тогава очакването на страната ни Република Северна Македония да предприеме необходимите действия за прекратяване на говора и престъпленията от омраза, както и за зачитане на правата на македонските българи.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Притеснява ли ви, че цените вече ще бъдат обозначени само в евро?

Подкаст