Засега е по-добре да не се разпространява допълнителна информация за българските граждани, които напускат Газа, заяви премиерът Николай Денков.
„Чух се с вицепремиера Мария Габриел преди няколко часа. Тя каза, че действа по случая, че има пълна информация, но е добре тази информация в момента да не се разпространява, тъй като това е по-добре за самите хора, които са там на място“, каза той.
„Руският гражданин, който бе експулсиран от България, е нарушавал законите на страната ни в продължителен период от време“, заяви още премиерът Николай Денков.
„Това, че е бил в посолството нищо не променя. Той просто няма право да стои на българска земя, защото е нарушил нашите закони и трябва да си отиде и не е по отношение на журналистическата му дейност“, посочи той.
На въпрос дали се очакват реципрочни действия от страна на Русия, Денков отговори:
„Нямам такава информация, но когато някой нарушава законите на България, той трябва да си тръгне“.












