Парламентът ще разгледа на второ четене отлагането на либерализацията на пазара на ток

ИТН обеща прозрачни срещи за кабинет с третия мандат

В един от последните дни на 49-я парламент депутатите ще разгледат на второ четене проект за решение за предсрочно освобождаване на председателя на парламента Росен Желязков, внесен вчера и подписан от народни представители от „Продължаваме промяната – Демократична България“ и от „БСП за България“.

Правилникът предвижда, че председателят и заместник-председателите на парламента могат да бъдат предсрочно освободени по писмено предложение най-малко на една трета от всички народни представители, когато е налице обективна невъзможност за изпълнение на задълженията им или системно превишаване на правата.

Депутатите решават окончателно и дали да отложат с една година либерализацията на пазара на електроенергия.

На първо четене депутатите отложиха с една година либерализацията. На 5 октомври м.г. Народното събрание реши битовите клиенти да излязат на свободния пазар на електроенергия, като измененията предвиждаха от 1 юли 2024 г. Националната електрическа компания да престане да бъде обществен доставчик и да се премахнат квотите на производители за регулирания пазар.

Първа точка в приетия дневен ред са промените в Закона за Черноморското крайбрежие. Целта им е да се улесни достъпа на хора с увреждания до морския плаж.

В дневния ред е и проект на решение за подкрепа на предложената от Министерския съвет актуализирана Пътна карта за климатична неутралност на Република България.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Притеснява ли ви рекордният за последните 10 години у нас бюджетен дефицит?

Подкаст