
Произведението „Wrong Think „на Марджан Могадам беше публикувано на 5 май 2024 г. и включва видеоклипове, заснети на Frieze New York 2024, проведен в центъра по изкуствата в Ню Йорк ,The Shed.
Творбата комбинира елементи от цифрови тела, хронометрична скулптура и допир от гличестетика. Съпътстващата музика е от филма Solaris на Клиф Мартинес, а гласовият коментар е на известния философ Славой Жижек.

Марджан Могадам е пионер в областта на дигиталните технологии, известен със своята новаторска 3D CG и дигитална медийна работа, обхващаща анимация, NFT, Net Art и др. Нейните уникални творения, като #GlitchGoddess и #ArtHacks, получиха международно признание и бяха изложени на известни места като Armory Show в Ню Йорк и Art Basel Miami. Изкуството на Могадам е получавало субсидии от престижни институции и тя е призната за виден оратор в дигиталните изкуства. Приветствана като „пионер“ и „Първа дама на анимираната живопис“, тя продължава да предефинира дигиталното изкуство чрез демократизиране на изложбените пространства и насърчаване на критичен дискурс.


“ #Аrthacks е създаден през 2016 г. като концептуален проект за нетно изкуство, предназначен да предефинира формата за дигиталното изкуство, да радикализира курирането и да демократизира изложбеното пространство. Работейки в рамките на Memeplex, колекцията се разрасна, за да достигне вирусни показатели многократно с подобни на Kiss и #GlitchGoddess, получи международни награди, появи се в многобройни музейни и галерийни изложби в международен план и се продава в топ колекции на NFT Art. Американското мълчание се случи по време на период на авторитарно надхвърляне като част от културните войни. След като свободата на словото и телесната автономия бяха атакувани от двете страни, интернет беше разпален от дебати за и против това ново навлизащо заличаване на гражданските свободи. Наричам моята оригинална и уникална естетика в 3dCG фигурацията като хронометрична скулптура, която съчетава идеалите на анимацията с тези на скулптурата. Използвах моите #GlitchGoddess, #Lordess и #GlitchGod фигури в допълнение към други #digitalbodies. Имах 3 дни, за да заснема и анимирам всички кадри, публикувайки преди края на панаира“разказва Могадам.


Могадам, политически бежанец и имигрант от Иран, заема титулярна длъжност професор в LIU, пребиваващ в Бруклин, оформяйки пейзажа на дигиталното изкуство.

Четете още на : И още едно парижко предложение – ретроспекцията на Паоло Роверси в музея на модата (banker.bg)











