Тръмп заплаши, че САЩ ще напуснат НАТО, ако съюзниците не плащат повече

Доналд Тръмп: С по-ниски цени на петрола, Путин ще е по-склонен към мир

САЩ ще напуснат НАТО, ако съюзниците не плащат повече. Това заяви новоизбраният президент на САЩ Доналд Тръмп в интервю за Ен Би Си Нюз, цитирано от БТА. Откъси от интервюто бяха излъчени днес.

„Ако те си плащат сметките и се отнасят по един справедлив начин към нас, отговорът ми е, че: „Точно така, ще останем в НАТО“, заяви Тръмп, визирайки под „те“ съюзниците на САЩ в Алианса.

След това в отговор на въпрос дали обмисля напускането на  Алианса в противен случай, Тръмп заяви: „Точно така“, предаде Франс прес.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Подкрепяте ли идеята за въвеждане на по-висок данък върху второ и всяко следващо жилище?

Подкаст