Със 187 гласа „За“ (122 на „Прогресивна България“, 14 от ГЕРБ-СДС, 17 от ДПС, 12 от „Демократична България“, 13 от „Продължаваме промяната“ и 9 от „Възраждане“) депутатите гласуваха прекратяване на пълномощията на народния представител от ГЕРБ-СДС Делян Добрев.
„Против“ бяха 4 народни представители – трима от ГЕРБ-СДС и един от „Продължаваме промяната“. „Въздържал се“ гласува един депутат – от ГЕРБ-СДС.
Припомняме, че Делян Добрев обяви намерението си да се оттегли от Народното събрание миналата събота по време на форум на младежката организация на ГЕРБ в Раковски. Аргументът му бе, че след 20 години активно участие в политическия живот на партията, вече е време да даде път на младите.
Той изрази увереност, че сред младите хора са новата Лиляна Павлова, новият Иво Московски, Дянков и Екатерина Захариева.
Добрев уточни, че това са съвсем естествени процеси. Той увери, че ще продължи да помага и благодари на Борисов, че през всичките 20 години му е давал възможности и го е търпял – дори когато бил вътрешна опозиция.
На 22 юни Добрев официално внесе оставката си в парламента.









