От „Възраждане“ не са изненадани от „двуличието“ на правителството на Радев

От "Възраждане" не са изненадани от "двуличието" на правителството на Радев

Парламентарната група на „Възраждане“ обвини правителството на Румен Радев в противоречива политика заради разминаването между позицията на премиера и действията на външния министър Велислава Петрова относно декларацията на „Коалицията на желаещите“.

Лидерът на партията Костадин Костадинов заяви, че според него няма изненада в поведението на кабинета, тъй като то представлява типично за управляващите „двуличие“ – едни послания към българските избиратели и други към европейските партньори. По думите му премиерът Радев изразява позиции, които отговарят на очакванията на неговия електорат.

„Ние попринцип нямаме добър образ в международната общност, без значение дали говорим за нашите партньори, или за държавите, които нямат добри отношения с нас. За съжаление през последните 36 г. българската външна политика стана синоним на слагачество и слугинаж. За мен това е унизително като българин, защото отношението не е към Румен Радев. Той е просто един от поредните безлични премиери, които просто изпълняват това, което им се каже„, заяви Костадинов в кулоарите на парламента.

Спорът около участието на България в „Коалицията на желаещите“ предизвика реакции и от други парламентарни сили. От ГЕРБ, „Продължаваме промяната“ и „Демократична България“ също отправиха критики към кабинета заради разминаването между заявеното от премиера Радев и подписаната в Киев декларация в подкрепа на Украйна.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Как се промени качеството ви на живот от началото на 2026 година?

Подкаст