Кабинетът ще обсъди мерки срещу енергийната криза

Министерски съвет първо заседание на кабинета Кирил Петков

На днешното си заседание правителството предстои да обсъди пакета от мерки за справяне с енергийната криза. Очаква се да бъдат одобрени помощи за битовите потребители на природен газ. Мярката ще обхваща периода от декември миналата година до март 2022-ра, като размерът на помощта ще е процент от поскъпването на синьото гориво.

Предварителните разчети показват, че държавата ще компенсира по 42 лв. за мегават час през януари и около 27 лв. за мегаватчас от декемврийските сметки. Заделените средства за тази помощ са 200 млн. лв.

До момента правителството наложи мораториум върху поскъпването на цените на тока и парното за бита, но не и за газа. През януари природният газ поскъпна с 30%, а за година цената му се повиши с 400%.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Смятате ли, че първата задача на новото Народно събрание трябва да е изборът на нов ВСС, който да излъчи нов главен прокурор?

Подкаст