Прелюбопитна снимка разпространиха от пресцентъра на ГЕРБ в късния следобед вчера. На нея са лидерът на партията Бойко Борисов, заместникът му Цветан Цветанов, Веселин Марешки, шефката на аптеките му и още някакъв негов служител.
Текстът любезно ни информира, че партия "Воля" ще подкрепи пълен управленски мандат на бъдещия кабинет с министър-председател Бойко Борисов. Лидерът на ГЕРБ и Марешки обединили гледните си точки защото страната ни "има нужда от надпартийност и национален консенсус".
Браво! Така трябва, разбира се, надпартийност и стабилност! Ама, чакайте, нали Марешки беше антисистемен играч и щеше да разбие статуквото, като влезе в парламента? Нали трепереха всички действащи политици, уплашени от варненския бензинджия и страховитита му програма за "измитане на политическата класа"?
Е, вече не треперят. Но и Марешки не трепери. Вече никъде не четем разкрития за това колко калпав е дизелът му и как укрива ДДС. Нищо не се чува и за обвиненията на КЗК в дъмпинг, за съмнителните му лекарства или за "фитнеса" на бизнесмена върху пясъка на плажа "Кабакум". За признанията му, че е давал подкупи, също.
Въобще, Веселин Марешки, вече е истински политик! А и щом се е щракнал с Бойко Борисов, то е ясно. Добър и народен човек е!
А пък виж, една нищо и никаква снимка, как може да ти реши куп проблеми…













