Българският тенисист Григор Димитров загуби едно място в ранглистата и стартира новата седмица като девета ракета в света.
Най-добрият български тенисист бе изместен от Стан Вавринка, който се възстановява след операция на коляното и не е излизал на корта от месец юли, информира БГНЕС.
Причина за отстъплението му е, че не успя да защити всичките точки от достигането си до финала в Пекин миналата година. В полуфиналите на тазгодишното издание Гришо отстъпи пред световния №1 Рафаел Надал, който впоследствие завоюва титлата.
Тази седмица Гришо ще играе в Шанхай, като започва директно от втори кръг и очаква победителя от мача Райън Харисън – Цзе Чжан. Давид Гофен, който в неделя в Токио спечели втори турнир в рамките на две седмици, измества Пабло Кареньо Буста от десетото място в ранглистата.













