Мъж, извършил престъпление против данъчната система, е осъден в Ловеч

съд ловеч

Окръжна прокуратура – Ловеч постигна осъдителна присъда за мъж, извършил престъпление против данъчната система. За извършеното деяние съдът му е наложил наказание три години лишаване от свобода, изпълнението на което е отложено за срок от пет години.

А. М. е признат за виновен за това, че на  13.11.2014 г. в гр. Ловеч избегнал установяването и плащането на данъчни задължения по ЗДДС на „Любиком”ЕООД като: съставил и използвал счетоводни документи с невярно съдържание и потвърдил неистина в справка-декларация по ЗДДС за данъчен период м.октомври на 2014 г., подадена по реда на чл.125 от ЗДДС, като декларирал, че от страна на дружеството е бил начислен ДДС по извършените доставки, като включил в тази стойност без правно основание, поради прекратяване на регистрацията на дружество, начисления по фактури по продажби ДДС и потвърдил, че на дружеството  е бил начислен ДДС по получените доставки в размер общо на 100 393, 77 лева, като включил в тази стойност без правно основание и начисления по  фактури по покупки ДДС в размер на 99654, 62лв., при действителни стойности на начисления ДДС по покупките в размер общо на 739,15 лева;  Приспаднал неследващ се данъчен кредит по фактури по получени от дружеството доставки, без правно основание общо в размер на 99654, 62 лева, като укритите данъчни задължения са в особено големи размери на стойност 89658,06 лева.  Престъпление по чл.255 ал.3 вр.  ал.1 от НК.

Осъден е и по обвинението, че при условията на продължавано престъпление в периода от 10.12.2014 г. до 12.12.2014 г. в гр. Ловеч  съзнателно се ползвал от преправен официален документ – акт за дерегистрация по ЗДДС, издаден от инспектор по приходите при НАП, ТД-В.Търново, офис-Ловеч – престъпление по чл.316 , вр.  чл.308 ал.1, вр.  чл.26 от НК.

Присъдата подлежи на обжалване пред Апелативен съд В. Търново.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Одобрявате ли въвеждането на нов стандартизиран скрининг за проследяване на развитието на децата от ранна възраст?

Подкаст