Идеята за балкански мини Шенген е голяма грешка

Вьоса Османи

Кандидатката на Демократичния съюз на Косово за премиер Вьоса Османи нарече идеята за балкански мини Шенген, за която вчера в Нови Сад разговаряха президентът на Сърбия и премиерите на Албания и Северна Македония, "голяма грешка", предаде Танюг.

"Мисля, че е нещастие, че се случи нещо такова. Не знам дали албанският премиер Еди Рама се е консултирал с някого в Косово, преди да постигне такова споразумение. Това обаче е тотална грешка", каза Османи в интервю за косовска телевизия.

Тя се аргументира с думите, че "Албания и Сърбия не се допират никъде /не граничат една с друга/, освен през Косово".

Тя добави и че целта на Косово досега беше да бъде прието във всички регионални институции.

"Наред с това виждаме, че Сърбия не само прави обструкции на Косово, а и Албания ни игнорира в този случай. Абсолютно погрешно е Албания да се съгласява да постигне споразумение, от което Косово не е част, дори не като независима държава", каза Вьоса Османи.

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Одобрявате ли въвеждането на нов стандартизиран скрининг за проследяване на развитието на децата от ранна възраст?

Подкаст