Съдят италиански гражданин за нарушена заповед за защита от домашно насилие

темида

Районна прокуратура – Лом е внесла за разглеждане в съда обвинителен акт срещу Д.М. за извършено от него престъпление по чл. 296, ал. 1, вр. чл. 26, ал. 1 от НК. Обвиняемият М. е италиански гражданин и живее в гр. Лом. От 2004 г. живеел на семейни начала с Д.Х., с която има тринадесетгодишна дъщеря.

На 22.10.2019 г. на обвиняемия М. била връчена лично заповед за защита от домашно насилие, с която той се задължавал да се въздържа от прояви на домашно насилие по отношение на Д.Х. Било му забранено да приближава жилището й, местоработата й и местата й за социални контакти и отдих на по-малко от 20 метра.

Въпреки това, на 05.11.2019 г., докато жената била на работа в магазин, Д.М. два пъти влизал в търговския обект, както и стоял пред него. Х. му казала „да я остави на мира“, но при тези нейни думи той я нападнал, дърпал я за косата, ръцете и се опитал да я бутне. Свидетели на случващото се подали сигнал до РУ гр. Лом.

Пристигналите на място полицаи задържали М. за срок до 24 часа.

Седмица по-късно, на 10.11.2019 г., отново бил получен сигнал за нарушена заповед за защита от домашно насилие. Този път обвиняемият посетил жилището на пострадалата жена на ул. „Славянска“ в града.

Срещу Д.М. е било образувано наказателно производство и същият е бил привлечен в качеството на обвиняем за извършено престъпление – неизпълнение на заповед за защита от домашно насилие.

Предстои съдът да насрочи разпоредително заседание по делото.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

Подкрепяте ли идеята на властта да се гласува само с машини?

Подкаст