Гледат делото „Иванчева“ в Апелативния спецсъд

десислава иванчева

Апелативният специализиран наказателен съд ще гледа делото срещу бившия кмет на "Младост" Десислава Иванчева и заместниците й Биляна Петрова и Петко Дюлгеров. Тримата бяха осъдени за подкуп. На първа инстанция Иванчева получи 20 години затвор, Петрова – 15 години, а Дюлгеров, като посредник – 12 години.

Очаква се да излязат резултатите от звуковата експертиза, която да докаже дали гласовете, които се чуват в едно от СРС-тата е на подсъдимите, тъй като записът е неясен и не може категорично да се прецени ĸoя peплиĸa oт ĸoгo e изĸaзaнa.

Ще бъде изслушан и нов свидетел. Той ще свидетелства в защита на бившия зам.-кмет на район „Младост“ Петко Дюлгеров, който беше обвинен, че е бил посредник при предаването на подкупа на бившия кмет Десислава Иванчева и заместничката й Биляна Петрова.

Не е изключено утре да започнат и пледоариите, а ако това не се случи, те ща са на 6 и 7 юли.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Още от категорията..

Последни новини

This poll is no longer accepting votes

Ако от съседите ви се чува обезпокояващ шум, ще се обадите ли на 112?

Подкаст